Nakupujte přímo u výrobce, který má více než 20 let zkušeností
Máme vše skladem, doprava zdarma nad 1000 Kč
Spolupracujeme s odborníky, rádi vám poradíme
 

Mám problém se svým 2 měsíčním štěnětem zlatého retrievera - nesestoupila mu varlátka. Co byste poradil?

Otázka: Dobrý večer, pane doktore, mám problém se svým 2 měsíčním štěnětem zlatého retrievera - nesestoupila mu varlátka.   Chovatelka mě sice upozornila, že je sice ještě nemá sestouplá, ale že je to poprvé za dobu existence její chovatelské stanice, a že vše SNAD bude během pár dní v pořádku. Ve smlouvě mám uvedeno, že pokud mu nesestoupí, dá finanční kompenzaci na kastraci. Ovšem.... je mi jasné, že Joeho nemohu uchovnit a další věci s tím spojené. Ráda bych ale pejska ušetřila kastrace, a proto se na Vás obracím s dotazem, zda by se tento problém nedal  nevyřešit homeopatickou léčbou? Chovatelka mi dala Pulsatillu, ale nevěděla dávkování a na co konkrétně se užívá. Zjistila jsem, že se užívají při strachu z opuštění... což se netýká našeho problému. Také jsem se dočetla, že se doporučuje Calcarea carbonica. Mohu vědět, jak funguje a jaké dávkování v případě, že by Joe začal homeopatikum užívat, aby se vyhnul operaci? Nyní má 7kg.

Odpověď: Dobrý den,  omlouvám se za pozdní odpověď, vedu tento týden letní školu veterinární homeopatie a nemám moc časoprostor na mailovou korespondenci. Popsat fungování homeopatického léku calcarea carbonica znamená popsat Vám obraz homeopatického léku v plné šíři - jednodušší je podívat se do různých online přístupných popisů obrazů homeopatických léků tzv. materií medik.

Spojení homeopatika pulsatilla a strachu z opuštění je velice zjednodušující, opět je potřeba vzít v potaz celý obraz (či zjednodušeně indikaci homeopatického léku) a ten srovnat se stavem (obrazem) pacienta.

Podání homeopatického léku (jeho určení pro daného pacienta) a dávkování je individuální záležitost, založená na znalosti pacienta, jeho stavu, jeho tzv. obrazu. Prosím nespoléhejte se na různé rady v internetových diskuzích, nejlepší je spojit se (ideálně osobně) s veterinárním homeopatem, ten na základě tzv. vstupního pohovoru a osobní znalosti pacienta doporučí/dodá vhodný individuální homeopatický lék.

Ve Vašem případě ale více pomůže masírování/vtahování varlat do šourku - pokud jsou alespoň částečně dosažitelná.

Klidný letní čas

Pole označená * jsou povinné.

Přečetl jsem si Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.

Související produkty
Vitamineral pro psy

Vitamineral pro psy

Obsah 250 gram (138,00 Kč * / 100 gram)
Od 345,00 Kč *