Nakupujte přímo u výrobce, který má více než 20 let zkušeností
Máme vše skladem, doprava zdarma nad 1000 Kč
Spolupracujeme s odborníky, rádi vám poradíme
 
Otázka: Dobrý den, moje jorkšírka Minnie (nar 11/2010) - 2,5kg má již několik let psychické a střevní potíže. Vše ji začalo po těžkém anafylaktickém šoku po bodnutí včelou (až do bezvědomí) a následnému tragickému úmrtí její psí parťačky, byla vedle ní. Trpí tak již 4 roky. Časté průjmy, zvracení, deprese. Do dubna tohoto roku často léčena Atb,, 1x kortikoidy. Zabírá vždy v akutních případech Cerenie a Lincospektin . Zjištěny Clostridie a nulovou střevní ochrannou mikrofloru. Průjmy už byly v poslední době již 14dní až týden po ATB. 2 roky bere Mirtazapin (1/16 večer před jídlem), i tak má od štěněte problém s jídlem, jsem ráda, když něco sní. Krmím vařeným s kombinací s granulemi. Má potvrzenou alergii na králíka a hovězí. Od dubna jsem již vzala léčbu do svých rukou a začala jsem zvracení i průjmy léčit homeopaticky a je snaha i cestou bylinek, přidávám probiotika, křemelínu, teď dávám Pro-kolin. Doma mám ještě dva adoptované joršírky, ti jsou ok, 2 labradorky a 1 psa slepého v doživotní péči. Pouze Minnie má tyto problémy, mám ji od štěněte. Již se bráním alopatické léčbě, především ATB, i když vím, že akutně je potřeba. Prosím Vás o doporučení některých bylinných směsí jednak pro její lepší psychiku (v noci velmi špatně spí, přestože prochazky má pravidelné a je často venku na zahradě) a pro jeji zdravější zažívání. Sama se léčím bylinkami, nejsem si však vždy jistá, zda totéž může psík.
Otázka: Dobrý večer, pane doktore, mám problém se svým 2 měsíčním štěnětem zlatého retrievera - nesestoupila mu varlátka. Chovatelka mě sice upozornila, že je sice ještě nemá sestouplá, ale že je to poprvé za dobu existence její chovatelské stanice, a že vše SNAD bude během pár dní v pořádku. Ve smlouvě mám uvedeno, že pokud mu nesestoupí, dá finanční kompenzaci na kastraci. Ovšem.... je mi jasné, že Joeho nemohu uchovnit a další věci s tím spojené. Ráda bych ale pejska ušetřila kastrace, a proto se na Vás obracím s dotazem, zda by se tento problém nedal nevyřešit homeopatickou léčbou? Chovatelka mi dala Pulsatillu, ale nevěděla dávkování a na co konkrétně se užívá. Zjistila jsem, že se užívají při strachu z opuštění... což se netýká našeho problému. Také jsem se dočetla, že se doporučuje Calcarea carbonica. Mohu vědět, jak funguje a jaké dávkování v případě, že by Joe začal homeopatikum užívat, aby se vyhnul operaci? Nyní má 7kg.
Otázka: Dobrý deň, nášmu 13 ročnému kocúrovi Bubovi, bol pred 2 rokmi diagnostikovaný fibrosarkóm na boku nad zadnou nohou. Od tej doby si prešiel 4 operáciami, kedy mu vždy bolo ložisko odstránené a po čase sa to vrátilo. Pri poslednej recidíve nám 2 veterinári nezávisle, už neodporučili ďalšiu operáciu, Chemoterapiu nám taktiež neodporučili a rádioterapia je nad naše finančné možnosti. Prognóza je stanovená na 3-4 mesiace života. S tým sa my odmietame zmieriť a chceme Bubovi predĺžiť život, koľko sa bude dať. Po celú dobu liečby sme mu podávali Ovosan, Sanicell a posledný rok aj Hlivu ústričnú. Vedeli by ste nám prosím poradiť aký prípravok by mu mohol skvalitniť a ideálne predĺžiť jeho posledné mesiace života? Okrem tohto problému je Bubo v poriadku, na nič iné sa nikdy neliečil, chutí mu jesť. Momentálne je bez nálady, kvoli poslednej návšteve veterinára, ale inak býva veselý a hravý.
Otázka: Dobry den, moje 4-leta stafbulka trpi od mala zanety ucha, ktere jsou navazne na kousani packy. Veterinar nam predepisoval kapky s kortikoidy, pote i prasky s hormony co by musela brat do konce zivota. Protoze ale za prve nevidim dlouhodobe zlepseni pri uzivani techto leku a za druhe rada bych lecila pricinu a ne jen potlacovala nasledky, obracim se s prosbou o radu na vas. Veterinar nam rekl, ze se jedna o alergii na potraviny. To si nemyslim. Zkouseli jsme dietu, holisticke granule apod. a nevidela jsem zadny dlouhodoby rozdil.