O nás

Vše začalo v roce 1996 výkupem léčivých rostlin v sušeném stavu v jihočeském Římově. V roce 1999 z tohoto původně živnostenského podnikání vznikla společnost Wild Herbs s.r.o., jejímž hlavním programem  byl i nadále výkup a zpracování léčivých rostlin. V roce 2000 byla v nedalekém Soběnově zbudována sušárna s denní kapacitou ca. 5 000 kg a zároveň intalována linka na řezání a třídění bylin.  Výkup čerstvých rostlin byl rozšířen na přibližně 40 nákupen po celém Jihočeském kraji a denně byl zajišťován jejich svoz k dalšímu zpracování ve vlastní sušárně. Téměř celá produkce se v té době vyvážela zejména do Švýcarska, Německa, Španělska a dalších zemí.

V roce 2005 jsme začali intenzivněji uvažovat o výrobě produktů pro koncové zákazníky. Volba padla na využití léčivých rostlin v oblasti péče o zvířata. Za tímto účelem byla zaregistrována v ČR a Německu obchodní značka Phytovet, zastřešující čistě přírodní, bylinnou řadu produktů určených jak k léčbě, tak i dlouhodobějšímu užívání. Na vývoji produktů od počátku spolupracujeme s MVDr. Michalem Jiřičkou, který ve své praxi již dříve využíval přírodní produkty např. švýcarské společnosti Weleda, která byla shodou okolností zároveň jedním z našich největších odběratelů léčivých rostlin.

Produkty značky Phytovet jsou čistě přírodní bez jakýchkoli syntetických přísad. Jsou vyráběny pouze z vysoce kvalitních surovin používaných při výrobě humánních přípravků a jsou určeny k efektivní podpoře léčby jak chronických a akutních zdravotních potíží vašeho zvířete, tak i k dlouhodobému preventivnímu užívání. Přirozeně se vskytující účinné látky produktů Phytovet jsou organismem lépe vstřebávány a díky svému širokému terapeutickému spektru podporují celkovou vitalitu a dobrý zdravotní stav vašeho zvířete s výrazně nižším rizikem projevu nežádoucích vedlejších účinků ve srovnání se synteticky vyráběnými preparáty.

Při sestavování směsí řady Phytovet byl kladen důraz především na účinnost a bezpečnost jednotlivých přípravků. Použité bylinné složky jsou již řadu let známy a využívány ve veterinární fytoterapii a péči o zvířata. Velká pozornost byla dále věnována struktuře výrobků, které jsou jemně mleté a tudíž snadno poživatelné v kombinaci se základním krmivem.